duel
04 بهمن 1401 - 19:12

احیای ۶ واحد راکد تولید آبزیان در استان اردبیل/ تسهیلات تبصره ۱۶ به پروژه‌های شیلات پرداخت می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از فعال‌سازی ۶ واحد غیرفعال و نیمه‌فعال تولید آبزیان استان طی سال جاری خبر داد و گفت: بخش شیلات در نقشه راه اشتغال استان اردبیل مورد توجه بوده و تسهیلاتی از محل تبصره ۱۶ برای پروژه‌های این بخش در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یاسر عبداللهی عابد عصر امروز در بازدید از چند پروژه شیلات استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به نقش تولیدات آبزیان در سلامت جامعه و ظرفیت‌های استان اردبیل در این زمینه، توسعه شیلات و تولید آبزیان و احیای واحد‌های راکد این بخش، در اولویت استان قرار دارد و در همین راستا طی سال جاری ۶ واحد تولید آبزیان که غیرفعال و نیمه‌فعال بودند، به چرخه تولید برگشته‌اند.

وی افزود: تولیدات آبزیان استان اردبیل در حال حاضر حدود ۱۰هزار تن است که با توجه به طرح‌های در حال احداث، پیش‌بینی می‌شود این میزان تا پایان امسال به ۱۱هزار تن افزایش یابد.

تسهیلات تبصره ۱۶ به پروژه‌های شیلات پرداخت می‌شود

عبداللهی عابد ادامه داد: نقش شیلات در تولید و اشتغال مهم بوده و به همین منظور در نقشه راه اشتغال ۳ ساله استان اردبیل نیز تولید آبزیان، پرورش زالو و پرورش جلبک مورد توجه بوده و تسهیلاتی هم در این زمینه از محل بند ب تبصره ۱۶ در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: توزیع رایگان دستگاه‌های هواده در مزارع پرورش ماهی، یکی از اقدامات ارزشمند اداره‌کل شیلات استان اردبیل بوده و مکانیزاسیون این مزارع هم اقدامی مناسب در جهت توسعه عمودی و افزایش تولید در واحد سطح خواهد بود.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 995980