duel
04 بهمن 1401 - 15:11

برگزاری جشنواره «شهر برفی» در کوهرنگ در پیچ و خم تامین اعتبار

شهرکرد-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: هنوز به نتیجه ای برای برگزاری جشنواره «شهر برفی» نرسیده ایم و در صورت تامین اعتبار برگزار می شود.

علیرضا جیلان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه جشنواره شهر برفی رویدادی است که طی سالیان گذشته به دلیل کاهش بارش‌ها برگزار نشده است، اظهار کرد: این جشنواره یک رویداد چند دستگاهی بوده و دستگاه‌های مختلف برای برگزاری آن مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره برفی در تقویم سالیانه استان جز رویدادهایی نیست که ثبت شده باشد و طبق قوانین و مقررات خاصی برگزار نمی‌شد، تصریح کرد: در وزارتخانه نمی‌شود فی‌البداهه رویدادی تعریف کرد چون بابت این برنامه‌ها باید اعتباراتی دیده شود.

جیلان یادآور شد: از همین‌رو هنوز به نتیجه خاصی برای برگزاری جشنواره برفی در این استان نرسیده‌ایم و اگر منابع مالی اجازه بدهد برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: متأسفانه بخش خصوصی توان لازم برای مشارکت در برگزاری جشنواره برفی را ندارد.

وی ادامه داد: برنامه‌ای از وزاتخانه ابلاغ شده است که طبق آن باید رویدادها در تقویم ملی ثبت شده و ما نیز برای ثبت این جشنواره اقدام خواهیم کرد تا از این پس مبلغی برای برگزاری آن در نظر گرفته شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995280